#1 2012-01-03 01:14:47

 Danan

Administrator

Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 50
Punktów :   

Regulamin


1. Bycie członkiem gildii Angels równa się z akceptacją napisanego tutaj regulaminu. Lideram gildii jest Erisen, a zastępcami Supergość, Milu, Dworek, Ralian, Moniq, Margaretka, Valpurgiuspl - decyzje tych osób należy bezwzględnie respektować.
Członkami gildii Angels mogą być tylko ludzie o nieskazitelnej reputacji na serwerze - w sytuacji kiedy jakiś członek gildii jest oskarżony o kradzież, chamstwo itp sprawa powinna zostać natychmiastowo wyjaśniona z każdą stroną i w przypadku potwierdzenia się oskarżeń osoba powinna być bezwzględnie usunięta.

2. W gildii obowiązuje pełna kultura osobista, nie dopuszczalne jest obrażanie innych graczy nie tylko w gildii ale również na całym serwerze. Na instancjach jeśli ktoś popełni jakiś błąd lub weźmie item/stat, który mu nie przysługiwał itd, całe party powinno sprawę załatwić kulturalnie, postępując zgodnie z regulaminem i/lub z zaleceniami szefostwa bez zbędnego chamstwa i nerwów. Należny pamiętać iż to jest gra i wszyscy jesteśmy tutaj dla rozrywki i dla przyjemności. Za nie przestrzeganie powyższej zasady (praktycznie najważniejszej) grozić będzie kara wyrzucenia z gildii.
Wszyscy gracze proszeni są również o kulturalne wysławianie się na ts-ie -  chodzi o to żeby ktoś nie przeklinał nagminnie jak szewc i wszyscy musieliśmy tego słuchać.
W gildii obowiązuje NAKAZ pomocy innym jej członkom, czy to z questami, czy w sprawie jakiejś niejasności w sprawie rozwoju swojej postaci, ekwipunku itd. W przypadku gdy ktoś zadaje pytanie nie dopuszczalna jest sytuacja zupełnego braku odzewu, jeśli nie wiesz, nie możesz pomóc napisz  chociaż znak -> - (minus), jest nas naprawdę wielu więc na pewno ktoś zawsze będzie znał odpowiedź na postawione pytanie związane z grą.

3. Wszyscy członkowie gildii są zobowiązani do wpłacania co miesięcznej składki w wysokości 300k złota. Od tej reguły NIE MA wyjątku, płaci każdy, nawet liderzy. Całość tej kwoty zostaje przeznaczona tylko i wyłącznie na rozbudowę zamku.
Jeśli ktoś nie jest pewien czy wpłacił ww kwotę na dany miesiąc czy nie,może to sprawdzić tutaj -> http://www.angelsgildia.pun.pl/viewforum.php?id=28 - składki po 300k wysyłamy do gracza: Skarbonkaangels - opieszałość w tej kwestii będzie karana wyrzuceniem z gildii. 
Surowce z wojen, czy word bosów należy wpłacać na gildię. Bardzo mile widziane będzie również wpłacanie surowców z sadownictwa oraz robienia misji gildiowych, najlepiej ostatniej z tablicy nr 3. tzn Uguda (150k exp 15k pt i 10 rubinów).
Również pożądane jest oddawanie już posiadanych kart potworów, surowców i inny przedmiotów które Tobie nie są potrzebne innym członkom. Linkujemy wtedy taki przedmiot na czacie gildiowym ,osoba która pierwsza da znak -> +( plus ) dostaje item. (uwaga liczy się znak + a nie jakieś: mi, ja, . , mnie, nie mam, ja chce itd ).
Wszyscy jesteśmy zobowiązani do zbierania run produkcyjnych za które nasi kucharze i alchemicy robią dla gildii jedzenie i potki. Tak więc każdy zbiera runy produkcyjne jak ma już pęczek 99 wysyła je odpowiedniej osobie ( komu co wysłać można sprawdzić w Ogłoszeniach Gildiowych)     

4. Każdy członek gildii musi być zarejestrowany na forum - obowiązkowo. Podczas rejestracji na forum należy podać swój nick z gry. Bardzo bardzo bardzo miło widziane jest przedstawienie się w dziale "Poznajmy się" o tutaj -> http://www.angelsgildia.pun.pl/viewtopic.php?id=30 dodatkowo kobiety które umieszczą fotografie dostaną dodatkowe punkty u lidera gildii Erisena -tą kwestię niech każda Anielica załatwia indywidualnie z liderem.

5. Każdy członek gildii musi używać TS (można go pobrać o tutaj -> http://teamspeak-3.softonic.pl/ dane potrzebne do zalogowania się są podane w ogłoszeniach gildii). Nie masz mikrofonu z powodu przechodzenia w ostrej formie mutacji głosu lub nie stać Cie na mikrofon za 5 zł bo komputer i internet zafundował Ci MOPS albo już tak bardziej serio np. jesteś osobą niemą - nie ma problemu ale porozmawiaj/napisz na ten temat do lidera - lecz tak czy siak TS jest obowiązkowy chociażby tylko do słuchania.     

6. Podział loota:

- Loot na instancji jest dzielony w następujący sposób:

  • Potrzeba / Need (kostka) -> w pierwszej kolejności osoby które potrzebują na założenie. Jeśli ktoś potrzebuje na skilla tez daje potrzebę ale musi zapytać czy ktoś inny nie potrzebuje na założenie (to jest priorytet) lub na stata. Jeśli chodzi o potrzebę nie ma tutaj ograniczenia jeśli np. nawet w jednym runie wypadnie tankowi 5 itemów w HD i każdy z nich będzie nosił to każdy daje na potrzebę i każdy mu się należy.
    Jednak item który ktoś bierze na potrzebę jest zobowiązany jak najszybciej zrobić i go używać, jeśli ktoś więc wie że w najbliższym czasie nie wykona tego itemu bo brak mu funduszy, środków na wyplusowanie, wystatowanie itd to należy odpuścić potrzebę za ten item tak alby losowanie było tylko pomiędzy osobami co go zrobią w szybszym czasie. Przykład: Łotr Danan jest w party z innym łotrem Ximoenx i wypadły im rękawice w HD które by obydwoje potrzebowali lecz łotr Danan nie ma plusowań do zbroi które były do kupienia w poprzedni weekend (wiec prędzej niż za miesiąc ich w IS nie będzie) zatem musiał by czekać z miesiąc żeby ten item zrobić, natomiast łotr Ximoenx ma już przy sobie pewniaki od 1 do +16 i jutro już ten item będzie miał na sobie założony i zrobiony w takiej sytuacji łotr Danan nie klika na potrzebę i item bierze łotr Ximoenx, natomiast jeśli w następnym runie znów wypadną owe rękawice w HD łotr Danan może je wsiąść na potrzebę - chyba że lider/zastępca powie inaczej (patrz niżej)

  • Nie można brać na potrzebę - na noszenie itemu który już się posiada tzn. jeżeli mam np. spodnie Lekani HD założone które mam wystatowane statami z WA/RT i w party którym jestem wyleciały spodnie Lekani HD które bym wziął i zrobił od nowa nowymi statami, a stare sprzedał - nie można tak, należy wyczyścić stare kamieniem czyszczącym i statować od nowa -  co najwyżej można je kupić za 50% ceny od party.
    Jeśli natomiast wyleci item w HD a ja mam założony i zrobiony (lub nie, nieistotne) identyczny item w LD, to jak najbardziej mogę go wsiąść na potrzebę.

  • Jeżeli item jest w HD i nadaje się na noszenie a nikt z party nie potrzebuje go "na noszenie" wtedy wystawiany jest na czacie gildiowym za ok 50% jego wartości rynkowej, jeżeli nie ma chętnego item wystawiany jest na świecie - jeżeli tam również nikt nie offeruje za niego odpowiednią ilość złota przedmiot bierze gracz który ma odpisania lub który je na pewno kupi jak tylko będą w promocji - item wystawia na AH (odlicza poniesione koszty) i dzieli po równo między graczy w Party (polecam tej osobie zrobienia Prt Scrna z itemem żeby wiedział kto był w party i nie doszło do pomyłki)

  • Osoby będące w party mogą zdecydować inaczej o losie przedmiotu na noszenie, mogą przekazać go za darmo osobie z poza party która według nich zasługuje na dostanie tego itemu  lub mogą go wziąć na potrzeby gildii - odpisać i przekazać konkretnej osobie w przyszłości - takie działanie musi być jednak jednogłośne poparte przez wszystkich członków party.

  • Chciwość / greed (symbol monety) Staty dla klasy głównej którą grasz (nie jesteś pewien czy stat należy do Twojej klasy - spytaj) , jeżeli item nadaje się na sell ale nikt go nie potrzebuje na noszenie w gildii i nie opłaca się go odpisywać z powodu małego zarobku przy podzieleniu na całe party to również greedujemy. Przy greedowaniu obowiązuje kolejka - tzn jeśli raz greedowałeś musisz poczekać aż minie kolejka i znów będzie Twoja kolej (np. jesteś łotrem z 2 innymi w party  i wypadnie stat dex/patt który to Tobie wpadnie pierwszemu to zanim znów dasz na chciwość na dex/pat musi on wpaść dwóm pozostałym łotrom - kolejka ta będzie obowiązywać nawet przy kolejnym wypadzie w podobny składzie)

  • Nasz ukochany stat ANIHILACJA losują TYLKO klasy leczące i tankowie - taki ukłon nasz w stronę tych klas - miedzy tymi osobami obowiązuje lista kolejności w party (wylosowałeś/aś ANIHILACJĘ musisz poczekać aż wpadnie reszcie leczących/tanków w pt i później znów Ty bierzesz) UWAGA ta lista obowiązuje również w następnym party!

  • Rezygnacja / Pass ( krzyżyk) wszystkie inne itemy, najlepiej na instancje wył lootomatica, i na wszystkie itemy które nie spełniają powyższych warunków dawać krzyżyk, wtedy będą one losowo wpadać różnym członkom party. (na razie to nie stanowi problemu jeśli ktoś na crap itemy daje chciwość ale proszę już tego przestrzegać bo jak w przyszłych instancjach z niebieskich i zielonych itemów będzie się robić brudne t5 to może być nie przyjemnie w party jeśli ktoś będzie wszystko greedował - dlatego żeby już wyrobić sobie nawyk naciskamy krzyżyk !)

- Jeżeli przez przypadek, nie chcący albo z powodu nie znajomości regulaminu weźmiesz item/stat który nie powinieneś wziąć jak najszybciej na swój koszt odpisujesz go (czy wyciągasz state) i dajesz osobie która miała po Tobie największą chciwość czy też potrzebę (i Jej się należał) lub jeśli nikt nie potrzebował bo item miał iść na sprzedaż na światowym to wystawić na sprzedaż na AH a zarobek podzielić między party. Koszty jakie poniesie taka osoba w związku z Jej błędem nie zostają zwrócone przez gildię.

- Nie ma brania żadnych itemów na subke. Każda z osób musi się zadeklarować jaka klasą gra. I ta klasa biegać i grac (na instancje również). Branie itemów/stat na potrzebę jest tylko na główna klasę.

- Można Organizować Party Zarobkowe na własnych ustalonych między graczami zasadach na które Gilldia nie wpływa - jednak wyłącznie w wolnym czasie - kiedy chodź by tylko jedna osoba z takiego party zarobkowego jest potrzebna do party na zasadach gildiowych (wyżej omówionych) MUSI je porzucić i przyłączyć się do party Gildiowego.

7. Wojny oblężnicze są ważnym elementem naszej gildii dlatego każdy jest zobowiązane zapoznać się z prostym poradnikiem wojennym przed swoją pierwszą wojną w gildii -> tutaj będzie link jak go zrobie :P


Regulamin gotowy - proszę o zatwierdzenie przez liderów !!!!

posty co były w tym temacie dałem do archiwum -> http://www.angelsgildia.pun.pl/viewtopic.php?id=510&p=1 ponieważ w większości dotyczyły rzeczy których i tak już nie ma !

Offline

 

#2 2012-01-03 21:53:59

Millu1974

Administrator

Zarejestrowany: 2010-04-15
Posty: 229
Punktów :   

Re: Regulamin

Juhu tu Millu
Dzieki Daniel. odwalies kawal dobrej roboty gratki
jestem za tym regulaminem
pozdrawiam wszystkie Aniolki
Mysle ze wszystko sie dobrze ulozy i bedziemy zyli w zgodzie lubie was wszystkich
Gra z Wami w Roma jest jedna z najlepszych przezyc mojego zycia
Kocham Was Aniolki.Dajcie temu regulaminowi i nam wszystkim szanse zeby wszystko sie dobrze ulozylo.
Wierze w to ze jedna z najstarszych gildii na serwerze przetrwa .Nasze Aniolki z bylych Poszukiwaczy lubimy Was nie krepujcie sie .grajcie ,miejcie ucieche wchodzcie na tsa .Wszystko bedzie dobrze .Najwazniejsza jest wspolna zabawa 

Offline

 

#3 2012-01-13 08:46:45

Margaretka

Administrator

Zarejestrowany: 2011-11-24
Posty: 24
Punktów :   

Re: Regulamin

Regulamin - Super Robota i podziwiam zapału do stworzenia czegoś takiego^^
Nie podoba mi sie tylko sprawa indywidualnego omawiania z liderem kwestii nagradzania Anielic za umieszczone fotki

Życzę wszystkim miło spędzonego czasu na wspólnej pasji jaka jest gra.


Powiedz, że mnie kochasz... albo lepiej pokaż....

Offline

 

#4 2012-01-21 02:57:12

Erisen

Administrator

Zarejestrowany: 2010-04-04
Posty: 166
Punktów :   

Re: Regulamin

Ja tak


http://img7.imageshack.us/img7/4766/angelscopyqm6.jpg

Offline

 

#5 2012-03-25 17:15:00

Donek

Administrator

Zarejestrowany: 2011-10-09
Posty: 9
Punktów :   

Re: Regulamin

Stan faktyczny odbiega od regulaminu,zleciłem Dananowi poprawki:)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.vietcongfan.pun.pl www.jandbtranss.pun.pl www.risingsun.pun.pl www.metalocalypse.pun.pl www.europe.pun.pl